ROBATİK EĞİTİM

Etkinlikler
ROBATİK EĞİTİM

ROBATİK EĞİTİM

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılında ortaokul öğrencilerimize uygulamayı düşündüğümüz robatik eğitim semineri okulumuzda yapıldı.Öğrencilerimiz seminer boyunca eğitici ve öğretici bilgilere sahip oldular ve çok keyif aldılar.
Robatik Eğitim kısaca nedir ?
Robot nedir? Robotik uygulama nedir? Bilgisayar ve Kodlama nedir? Arduino ve Maker nedir? Genel bilgiler, kullanım programlarının bilgisayara kurulumu ve kullanımı.
​Her amaca uygun elektronik uygulamalar ve Bilim proje yarışmalar için göreve, amaca uygun hareketli objelerin, robotların tasarlanması. Yarışmalar için engellere, sese duyarlı olan, çizgi izleyen veya yönergelere uyan görev ve amaca uygun değişik türlerde robotların inşa edilmesi, algoritmasının hazırlanması, mekanik ve elektronik tasarım, program kodlaması, motorların hareketlendirilmesi, algılayıcı sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması, matematiksel hesaplamalar, arduino kart ve breadboard kullanımı, analog ve dijital kontrol üniteleri, Led ve LCD kullanımı, potansiyometre ile hız kontrolü, ultrasonik sensör ile mesafe ölçümü, engel algılayıcılar, ışık sensörü, çok yönlü ivme hareket sensörü, çizgi izleme sensörü kullanımı gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, adım adım robot yapmasını öğrenecekler. Tüm bu kazanımlara uygun uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

Paylaş :

Yorumlar

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap